SULFUR HAKKINDA

Organik Sülfür Hakkında

Linus Pauling bütün modern hastalıkların bir mineral eksikliğine bağlanabileceğini söyler. Özellikle C vitaminiyle ünlenmiş olmakla birlikte bu kuram elementel minerallerle ilgilidir. Çoğu araştırmacı, sülfürün en önemli element minerallerden biri olduğunu söyler. Bazı araştırma raporları vücut ağırlığımızın yaklaşık % 1’inin “organik sülfür” olması gerektiğini öne sürer (Bu amino asitlerin ve oksijenin taşınması için gereklidir.). Ayrıca ağır metaller için bulunmuş en iyi doğal detoks ve şelasyon unsurudur.

 

Hücresel yenilenme (mitoz ve mayoz) , bedenimizin hücre dokusuna oksijen iletme kabiliyeti ile yakından bağlantılıdır. Bir periyodik tablo çalışması; sadece sülfür ,selenyum ve tellüryumun oksijen taşıyan mineraller olduğunu ortaya koyar. Hücre dokusunda oksijen taşınmasını kolaylaştırmak organik sülfürün birincil işlevidir. Bu aynı zamanda amino asitlerin oluşturulması için gereklidir.

 

”Organik Sülfür” olarak adlandırdığımız organic sulfur MSM, aslında bir metilsülfonilmetandır. MSM’nin tüm canlı organizmalarda bulunması beklenir; ancak  bu her zaman mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda organik sülfür kristalleri  biyolojik olarak kullanılabilir. Organik sülfür kullanımının sağlıklı gövde hücreleri için temel bir gereklilik olduğu çoğu zaman gözden kaçırılır.

 

Organik Sülfür bir yardımcı bileşen, vitamin ya da besin maddesi değildir.  MSM , yani Organik Sülfür aslında besindir. Sağlıklı bir beslenmenin temel bileşenlerinden biridir. Organik Sülfür, vücudun sağlıklı olmak için her gün ihtiyaç duyduğu bir besindir. Günümüzde yediğimiz besinler; kullanılan kimyasal suni gübreler, koruyucu maddeler ve işleme süreçlerinden dolayı vücudumuzun tamamen sağlıklı olmak için ihtiyaç duyduğu, biyolojik olarak kullanılabilecek sülfürü sağlamamaktadır. Yapılan çeşitli araştırmalar organik sülfür kullanımının bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli rol oynadığını ortaya çıkarmıştır.
 

Bilinmesi gereken önemli bir nokta da şudur: Bitkiler ihtiyaç duydukları sülfürü depolayabilirken diğer canlılar bunu yapamaz. Bizim ihtiyaç duyduğumuz miktarda sülfürü günlük olarak dışardan takviye etmemiz gerekir. Organik sülfür bu haliyle doğada mevcut değildir, kimyasal şekilde laboratuvarda gıda amaçlı kullanılmak üzere üretilmektedir. İçeriği karbon, oksijen ve sülfür olup tamamı vücudumuz tarafından kullanılır.

 

Sülfür vücuttaki temel bir mineraldir. Hücrelerin hepsi normal fonksiyonları için sülfüre ihtiyaç duyar. Aslında sülfür, hücrelerdeki ve enzimlerdeki en önemli makro besinler arasındadır. Organik olarak bağlanmış sülfür tüm proteinlerin bir bileşenidir. Onsuz vücudumuzda derimiz, saçımız, veya tırnaklarımız olmaz.Kronik enflamasyondan, beyin ve kalp rahatsızlıklarından muzdarip oluruz. Sülfür ayrıca ağır metaller ve kimyasallar gibi toksinleri yok eder. İnsanların çoğu, çevresel toksinlere maruz kaldıkları ve sülfür yönünden eksik yiyecekler tükettikleri için  bu besin maddesinin eksikliğini çekmektedir. Sadece organik olarak yetiştirilmiş besinler yeteri miktarda sülfür içermektedir.

 

Organik Sülfür Kristalleri  adlı ürünümüz, saf kristalize besin tozu olarak % 99.9 saf Metilsülfonilmetan (MSM) içermektedir. Organik Sülfür, birçok hastalığın sebep olduğu ağrının geçmesine yardımcı olan  üstün bir besin ilavesidir.Bu klinik testlerle kanıtlanmıştır. Natures Secret for Pain and Inflammation Relief,  MSM besin sülfür ilavesi, hareket kabiliyetini arttırırken ağrıyı ve enflamasyonu düşürür. Metilsülfonilmetan olarak da bilinen MSM sülfür, ağrı ve enflamasyonla baş etmenin  doğal, etkili aynı zamanda  ekonomik yoludur.

Organik Sülfür Kristalleri, garantili %99.9 saflık seviyesi ile piyasadaki en temiz MSM ilavesi olup  insan tüketimi için kristalize besin MSM tozuna dönüşmek üzere sıkı üretim işleminden geçmiş %100 ABD kaynaklı DMSO’dan (dimetil sülfoksat) elde edilmektedir.

 

Çoğu yabancı üretici, MSM’lerini yapmak için kristalleştirme yöntemini kullanmaktadır. Bizim üretim yöntemimizle karşılaştırıldığında bu yöntem, averaj altı bir işlem olarak görülmektedir. MSM’mizi olabilecek katışık maddelerden ayrıştırmak için ısıyı kullanıyoruz ve bu da bize piyasadaki en saf ve en etkili ürünü veriyor. Sonra bu işlemi tekrarlıyoruz.  “Diğer katkı maddelerinin” hepsi vücudun sülfür alımına müdahale ettiği ve satılan MSM ilavelerinin çoğunu değersiz kıldığı için “bağlama, dolgu ve katılaşmayı engelleme maddesi, akışkanlık maddesi ve koruyucu madde” ilave etmiyoruz.

 

İnsanların günlük hayatta kullanımı için üretilmiş resmi lisanslı %99.9 Ultra-Saf MSM ürünü sunuyoruz. Bizden satın alacağınız MSM her zaman %99.9 saf metilsülfonilmetan sülfür olacak ve diğer maddelerle asla karıştırılmayacaktır.