SULFURUN KULLANIMI

Organik Sülfürün Kullanımı

slider7

 

Ticari olarak satılan MSM ürünlerinin çoğu %35’ten daha az sülfür içerir ve bazı MSM ürünlerinde hiç sülfür yoktur. Genelde MSM (metilsülfonilmetan) ilavesi formundaki sülfür çoğu zaman etkisizdir. Bunun sebebi metilsülfonilmetan kristallerinin ezilerek toza dönüştürülmesi ve katılaşma önleyici maddelerin eklenmesidir. Paketleme katkı maddeleri de MSM’de bulunan sülfürün biyoyararlığını önleyebilir veya nötralize edebilir.

 

Organik sülfürün vücudumuzdaki etkileri:

 

Sülfür etkili bir temizleyici olduğundan, ilk başta bağırsak gazı gibi ılımlı temizlenme reaksiyonlarına olanak sağlayabilir. Kendinizi kısa sürede iyi hissetmenizi sağlamıyorsa şevkiniz kırılmasın. Vücudun hücre zarlarının tıkanıklarının açılması ve  gerekli hücre oksijen alımının başlaması için 3-4 hafta geçebilir. Vücudunuzda ne kadar az toksin varsa sonuçlar o kadar hızlı kendini gösterecektir. Her durumda sülfür, temel bir besin maddesi olsa da bir ilaç gibi işlev görmesinden dolayı herkes için eşit şekilde etkilidir.

 
Sülfürü önerilen dozda almak başta rahatsız hissetmenize yol açıyorsa daha az dozda alın ve yavaş yavaş günde iki defa bir çay kaşığına (5g) doğru dozu artırın. (Doğru başlangıç dozu günde iki defa çeyrek çay kaşığı dolusu olabilir.) Ciddi yapı bozucu hastalığı olanlar günde iki defa 1 yemek kaşığı (15g) kadar alabilirler, ancak onlar da günde iki defa 1 çay kaşığından fazlasıyla başlamamalıdırlar.

 

Hasarlı ve zayıf hücrelerin doğal döngülerine ulaşmaları ve yeni, sağlıklı ve doğru şekilde oksijen alan hücrelerin bunların yerini alması 3-4 ay alabilir. Buna ek olarak, bir ömür boyu yağ katmanlarının ve yalıtım yapan mukopolisakaritlerin (mukoz) altında gömülü toksinlerin emilimi elbette bir gecede giderilemez. Bu nedenle sabırlı olun. Sülfür kadar saf ve temizleyici bir besin maddesinin biraz geçici rahatsızlık vermesi vücudun yavaşça toksin havuzunda boğulmasından çok daha iyidir.

 

Organik Sülfürü kullanırken kolaylık sağlamak için sülfürü ağzınıza koyup hemen küçük bir misket limononatası veya limonatadan büyük bir yudum alabilirsiniz; siz yutarken taneleri ağzınızda erir. Sonra bir bardak klorlanmamış ve florlanmamış su için. (bu kimyasallar alınan sülfürün faydalarını yok eder). Alternatif olarak, içine misket limonu veya limon suyu ve belki biraz da bal eklenmiş sıcak suda eritin. Organik sülfürün bilinen bir toksitesi yoktur. Çok fazla bile almış olsanız sadece vücuttan dışarı atılacaktır.

 

Ürün seçerken etkililiğini test etmek için yapabileceğiniz basit bir test bulunmaktadır. Kristallerinden bazılarını sıcak suda eritin ve bırakın su buharlaşsın. Su buharlaştığında kristalleri işleme başladığınızdaki hallerinden daha büyük olacaklardır. Eğer değillerse ürünün değeri yoktur. Çoğu ticari MSM ürünleri, özellikle toz halinde olanları bu testi geçemez.

Klinik deneyler MSM kullaniminin, hamile kadinlar icin güvenli olduğunu göstermektedir. Ancak hekimler tarafindan tavsiye edilmedigi surece hamile veya emziren kadinlarin kulanmaması daha uygun olur.MSM zararli degildir, ancak  toksinlerin vücut sistemi uzerinden hizli bir sekilde disariya atilmasi bebek icin zararli olabilir.Bu kavram emziren anneler icinde gecerlidir. Aradaki fark, hamilelik süresince annenin kani yoluyla  fetusa besinlerin (ve toksinlerin) transferinin dogrudan olmasidir. Emzirmede ise, kan filtre edildikten sonra besinler süte aktarıldığı için daha seyreltik bir yapida olur.MSM hamilelik ve emzirme süresi sona erdikten sonra kullanılmaya devam edilebilir.